Parapety venkovníParapety představují ideální řešení pro venkovní úpravu oken.


Třída A

Jsou z tažených hliníkových profilů tl. 1,5 – 3 mm (podle šířky parapetu), díky čemuž si udržují tvarovou stabilitu a nedochází tak k vykrucování v podélné ose. Vyznačují se dlouhodobou trvanlivostí, odolností vůči počasí a nízkou tepelnou roztažností – délka parapetu může mít až 6 m bez nutnosti napájení. Na koncích jsou osazené hliníkovými koncovkami pro boční zapuštění pod omítku. Nos parapetu má výšku 25 mm. Parapety se dodávají v povrchových úpravách přírodní hliník, eloxovaný střední bronz a ve všech barvách podle vzorkovníku RAL. Díky svým vlastnostem jsou to nejpoužívanější parapety v EU. Venkovní parapet
Venkovni parapet_A Venkovni parapet_A Venkovni parapet_A

Třída B

Parapety z tažených hliníkových profilů tl. 1,5 – 3 mm podle šířky parapetu – ekonomičtější varianta.

Oproti třídě A má nos větší zaoblení, výška nosu parapetu je 30 mm. Parapety mají plastové koncovky pro zapuštění pod omítku, které jsou jen v hnědé, stříbrné a bílé barvě. Parapety se dodávají v povrchové úpravě práškovou barvou v třech základních odstínech hnědá, stříbrná a bílá a nebo v barvách podle RAL vzorkovníku.
Venkovní parapet
Venkovni parapet_B Venkovni parapet_B

Třída C

Levná varianta parapetů v ohýbaného hliníkového plechu tl. do 1 mm.

Osazené jsou plastovými koncovkami, povrchová úprava parapetů je jen stříkanými práškovými barvami. Když jsou tyto parapety v nabídce, jejich použití příliš nedoporučujeme. Kvůli menší tvarové stabilitě (přehyb a vytáčení v podélné ose) jsou vhodné spíše jako náhradní levné, případně jako dočasné řešení v případech, že se bude v blízké době budova zateplovat a bude se měnit tloušťka obvodového pláště budovy (např. u starších bytovek).
Venkovní parapet
Venkovni parapet_C Venkovni parapet_C Venkovni parapet_C

©    Planeta Group, s.r.o.  2009
©  2009  Lukáš Volf - webmaster