DORMISAN PRO VÁŠ KLIDNÝ SPÁNEK

DORMISAN PRO VÁŠ KLIDNÝ SPÁNEK
   Navigace:   KATALOG   >   Lanolin, TEA TREE OIL

Lanolinový šampón -regenerátor
370,00
150,00 vč. DPH

Košík: viz. dolní pravý roh

Běžné balení 1l , cena 250 ,- Kč
Naše balení 1,5l , běžná cena 370 Kč, po slevě 150 Kč/ks.
Navíc akce 5+1.
Při koupi 5 ks je 6. ks zdarma tj. 125 Kč/ks ! Objednat stačí 5 ks a šestý ks přijde automaticky zdarma.


Lanolinový šampón – WOLL REGENERÁTOR – 1500 ml
Je velice oblíbený a rozšířený prostředek používaný v našich domácnostech především u střední a starší generace.
Je to vysoce účinný, koncentrát ( ekologicky zpracovaný výtažek z ovčí vlny) určený především k údržbě a praní vysoce jakostních tkanin z přírodní vlny, kašmíru, hedvábí, ušlechtilých textílií … Tento regenerátor nelze koupit v běžném obchodě drogerie či kosmetiky. Je čirý, velmi husté konzistence, čímž je cenově mnohem výhodnější než řidší lanoliny barvené, má obrovskou škálu využití a při použití po sobě zanechává jemnou levandulovou vůni.
Použití:
- prostředek na praní (1,5 l lanolinu nahradí 9 kg kvalitního pracího prášku + avivážního přípravku)
- čištění ovčích roun, potahové látky, koberce, záclony
- mytí skel, oken, dveří, podlah, automobilů
- výborně odstraňuje lišejníky a mech z teras či náhrobků
- pro zahrádkáře na postřiky proti různým škůdcům (mšice, molice, mandelinka atd.), plísně
- přípravek je šetrný k pokožce, je vhodný k mytí vlasů, koupeli domácích zvířat ( psů , koček),
zvláčňuje pokožku, má odpuzující a repelentní účinky proti hmyzu …
• Údržba veškerých výrobku z pravé střižní vlny je velice jednoduchá. V rozsprašovači (např.na květiny) smícháme na 1 l vlažné, (max. 30°C), jeden uzávěr lanolinu od láhve regenerátoru a jemně orosíme povrch výrobku. Necháme 20 min působit nejlépe na čerstvém vzduchu s vysokým obsahem vlhkosti ( né na přímém slunci), lanolín vytlačí nečistotu na povrch vlákna a poté vyprášíme či vysajeme.Toto provádíme 3-4 x ročně.
• Mytí automobilu – 1 až 2 uzávěry láhve regenerátoru na 10 l vody
• Výrobky z lesklé kůže a koženky - malé množství koncentrátu dát na houbičku a rozetřít na daný předmět, nechat působit a následně vytřít do sucha
• Mytí oken - 1/2 uzávěru na 5 l vody
• Čištění koberců – 3 uzávěry na 5 l vody, koberec před čištěním vysát, kartáčem či rozprašovačem nanést lanolin, vytvořit pěnu – vetřít do koberce ( lze použít i tepovací stroj ), nechat půspobit a po vyschnutí vysát.
• Běžný úklid - dlažba, obklady, okna atd... 1/2 uzávěru na 5 l vody, lanolín zanechá na povrchu lehký film, jež zvyšuje odolnost proti dalšímu ulpívání nečistot
• Kožichy, kožešinové čepice, vyčiněné okrasné kožešiny - způsob použití je stejný jako při údržbě střižní vlny, nanášet na vlas, kůži nemáčet velkým množstvím vody!
• V praxi již několik let používáme tento přípravek na mytí vlasů a koupání psů či koček. Lanolin vyživí srst psů, je nádherně lesklá a hebká, nejenom opticky. Nedráždí pokožku ( pes se po koupání nedrbe) a nemusíme kupovat drahé psí šampóny. Psa není nutné dokonce ani koupat, zcela postačí několikrát ročně psa postříkat rozstřikovačem (1 l vody+1/2 uzávěru woll – regenerátoru). Zároveň je tento prostředek také výbornou prevencí proti blechám, klíšťatům a jiným parazitům, neboť lanolin obsahuje několik aminokyselin, které tyto parazity odpuzují. Ovce žádné parazity na sobě nemají, mívají pouze kloše, které naštěstí na psy a kočky nejdou.

• Čištění lokálního znečištění - skvrnu potřeme neředěným přípravkem nejlépe pomocí lehce navlhčené houbičky. Woll-regenerátor necháme působit 20-30 minut. Poté navlhčené místovytřeme či propláchneme čistou vodou.


________________________________________
Lanolin - latinsky Lanolinum, původem z lana, „vlna“, a oleum, „olej“.
Lanolin je přirozený produkt mazových kožních žláz zvířat produkujících vlnu. Vytváří vosku podobnou ochrannou vrstvu ovčí srsti před nepříznivými vlivy počasí a brání pronikání vody na kůži. V lanolinu bylo identifikováno více než 180 různých kyselin a 80 alkoholů. Ovčí vlna má vysoký obsah lanolinu. Díky tomu má vlna takzvaný samočisticí efekt, což znamená, že při běžném použití je stále čistá. Každý jistě již zkusil rozhrnout vlnu na živé ovci a všiml si, že ovce vypadající ušpiněně zvenčí, má uvnitř vlnu absolutně čistou. Je to právě díky vysokému obsahu lanolinu.
Lanolion zlepšuje kvalitu lidské kůže a vlasů. PH hodnota lanolinu chrání naši pokožku i naše textilie. Výrobek neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Tímto přípravkem šetříme zdraví své, svých blízkých a také naše životní prostředí. V dnešní době se lanolin používá ve velkém množství ve farmacii i kosmetice. Najdeme jej od mastiček na kůži až po kapky do očí. Toto široké spektrum použití je hlavně díky jeho výrazné schopnosti pronikat do hlubších vrstev podkoží a změkčovat ji. Výzkumné práce dokázaly, že lanolin a jeho deriváty mají skutečně výjimečné, kůži prospěšné vlastnosti.
Podle výzkumů EU je lanolin, pokud je zbaven reziduí pesticidů, nejméně alergenní surovinou používanou v kosmetice.
________________________________________
Zdraví: pokožka a vlasy

Díky tomu, že obsahuje vitamín B, využívají jej i kosmetické firmy jako důležitou přísadu do svých výrobků. Je to výborný šampon a pěna do koupele. Nejen že dokáže krásně zjemnit vlasy a pokožku, ale je to i velmi dobrá prevence proti lupům a lehčí lupence. Je doporučován dermatology pro odstraňování lehčích plísní na nohou a ekzémů a k promazávání suchých míst na těle. Díky lanolinu se velmi rychle hojí ztvrdlé a rozpraskané paty. Využívá se i jako zábal, po jehož aplikaci dochází ke ztišení bolesti u křečových žil.

Lanolin redukuje suchost pokožky až o 40% během jedné hodiny. Tento účinek byl potvrzen měřením profilu povrchu kůže. Mezibuněčné lipidy hrají velkou roli v udržení hydratace povrchové vrstvy lidské pokožky. Lanolin má podobné složení jako tyto lipidy, proto jeho molekula lehce proniká do mezivrstev lipidové struktury. Tato zásobárna vody v kůži zaručuje hydrataci a tím snížení suchosti kůže. Lanolin tvoří také ochranný film na pokožce a vyhlazuje kožní nerovnosti. Taktéž zlepšuje kvalitu lidské kůže a vlasů.
________________________________________
Zahrádka: plísně, škůdci, lišejníky, ale i komáři

Tento ekologický preparát hojně využívají zahrádkáři na postřiky proti různým škůdcům (mšice, molice, mandelinka atd.), ale i proti plísním. Na tyto postřiky je doporučeno zředit půl deci čirého lanolinu s 5 litry vody. Nejenže je to ten nejlevnější postřik, ale hlavně tak nemusíme používat chemické preparáty (těžké toxické látky), které následně konzumujeme.

Mnoho lidí ho také používá na odstranění mechu a lišejníků z teras či náhrobků.

Díky svému aroma (levandule) je to velmi účinný repelent i proti klíšťatům a komárům, při potření kůže atd.
________________________________________
Mycí prostředek

Hospodyňky nalezly v tomto výrobku dokonalého pomocníka při každodenním úklidu domácností. Stačí pár kapek do vody místo chemických jarů. Pokud nanesete neředěný čirý lanolin na zapečené nádobí od jídla a necháte 10-15 minut působit, pak spáleninu odstraníte jen pomocí oboustranné houbičky. S úžasem zjistíte, že již nepotřebujete žádné chemické pasty, čističe trub atd.

Můžeme jej používat na mytí oken či leštění aut. Navíc na čištěném povrchu zanechá jemný film, jež snižuje ulpívání dalších nečistot, čimž povrch vydrží déle čistý.
________________________________________
Prací prostředek
Chrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony, jakož i běžné oblečení, a to bez chemie či drahých pracích prostředků. Díky obsahu lanolinu čistí jemně a důkladně, nemění tvar ani barvu prádla, desinfikuje a prádlo také svěže voní.

Ruční praní látek z ovčích vlny – namočené prádlo promněte prostředkem a nechte 10 až 30 minut působit (podle znečištění), po té propláchněte vlažnou vodou max. 30 °C, lehce vyždímejte a nechte uschnout (né na přímém slunci).

Údržba ovčích roun – každých 14 dní lehce postříkáme rouno po povrchu a necháme zaschnout. Tím se rouno impregnuje, chloupky se nelámou a deka vydrží opravdu dlouho čistá a jemná. Dle potřeby pak občas vyprášit či vysát.

Praní v pračce: Jako předpírka kvalitně odstraňuje mastnoty, inkoust, hrubé i jemné nečistoty. Čistí potahové látky, koberce po vyčištění doslova září a o záclonách po použití lanolinu se vám ani nezdálo. Jako prostředek na praní je cenou i účinností bezkonkurenční. Tento 1,5 L koncentrát je schopen nahradit velmi kvalitní 9-ti kilový prací prášek, ke kterému navíc nemusíte dokupovat drahé avivážní přípravky. Je však třeba dodržovat toto dávkování: na 1 pračku , max. 1 víčko od lanolinu (při praní 30°C, max. 40°C – prádlo bude hebké). Pokud by jste použili větší množství, bude jen více pěnit, ale účinnost praní zůstane stejná.
________________________________________
Neužívat vnitřně.
 ks   


 Dotaz/Poptávka k výrobku - Lanolinový šampón -regenerátor od 83 Kč/litr
*
*

Uživatel:  nepřihlášen